ویزای پیوست به همسر/ ویزای ازدواج

راهنما جهت درخواست روادید ( ویزا ) به منظور ازدواج

تعریف ویزای پیوست به همسر یا ازدواج  :

ویزای پیوست به همسر برخلاف دیدگاهی که مردم از این نوع ویزا دارند باید گفت به ویزایی گفته میشود که به صورت قانونی مدارک و اسناد تایید میشود و میتواند به نزد همسر خود سفر کند ویزای پیوست به همسر و ازین نوع ویزا ها چندین مورد وجود دارد به طور مثال کشور های مختلفی مانند آلمان و سوئد ویزای های پیوست به خانواده  و یا پیوست به فرزندان دارند .مدت زمان دریافت ویزا بستگی به سفارت و کشور مقصد دارد

مدت زمان ویزای پیوست به همسر یا ازدواج  :

معمولا مدت زمان ویزای پیوست به همسر جهت انگشت نگاری طبق روال کار سفارت و یا کنسولگری می باشد . مدت زمان منتظر ماندن برای وقت سفارت ویزای آلمان ۶ ماه طول میکشد ،  و اساسا مردم به دنبال دریافت وقت سفارت نزدیک تر و زودتر میروند و حتی مبالغ زیادی را پرداخت میکنند در حالیکه چنین وقتی وجود ندارد شما نمیتوانید وقت سفارت خود را جلو تر یا عقب تر بیاندازید متاسفانه افرادی سودجو  هستند که با دریافت مبالغ زیادی از جانب مسافر قول وقت سریع تر و یا تضمین ویزا را میدهند.

مدارک لازم برای  ویزای پیوست به همسر یا ازدواج  :

در این مطلب می خواهیم به عنوان مثال مدارک لازم برای ویزای ازدواج  آلمان را درج کنیم درصورتی که شما می خواهید مطالب بیشتری درمورد کشور مقصد مد نطر خودتون پیدا کنید می توانید از طریق دسته بندی مدارک ویزا در صحفه ی نخست ویزادیب مراجعه کنید و یا با استفاده از مشاوره ی ویزادیب به اولین کارشناس پاسخگو متصل شوید ، مدت زمان اتصال پاسخگویی حداکثر ۲ دقیقه می باشد.

مدارک ویزای پیوست به همسر آلمان

 • عکس گذرنامه ای سیاه و سفید و یا رنگی به ابعاد(۳۵ در ۴۵ میلی متر)، قدیمی تر از ۶ ماه نباشد، زمینه سفید و یا طوسی،. در این راستا لطفا جدول نمونه عکس و توضیحات فقط به زبان آلمانی را مد نظر قرار دهید.
 •  گذرنامه معتبر
 •  کپی کارت شناسایی (Personalausweis )آلمانی و یا اقامت نامزد شما در آلمان اصل مدرک مورد نیاز نمی باشد
 •  دعوتنامه رسمی تعهدنامه – (Verpflichtungserklärung )مطابق ماده ۶۸ قانون اقامت آلمان با ذکر هدف سفر: ازدواج با نامزد(قدیمی تر از ۶ ماه نباشد!)
 • تأییدیه اداره ثبت احوال در آلمان
 • شناسنامه
 • شناسنامه نامزد
 • گواهی مبنی بر معلومات زبان آلمانی در حد ساده (سطح A1)
 •  گواهی بیمه درمانی معتبر در آلمان زمان ارائه روادید

لطفاً توجه داشته باشید که روادید جهت ازدواج تنها زمانی صادر می شوند که هر دو نفر، ۱۸ سالگیشان را به پایان رسانده باشند.

 • هزینه روادید می بایست در زمان ارائه درخواست پرداخت گردد. مبلغ مربوطه می بایست به صورت نقد و به همان میزان تعیین شده پرداخت گردد
 • توجه داشته باشید که لطفا ارائه مدارک جعلی و یا دستکاری شده همواره رد درخواست روادید شما را به همراه خواهد داشت و بدون استثنا از سوی سفارت در چارچوب قوانین حاکم در آلمان پیگیری حقوقی خواهد شد. حتی در
  صورتی که اشخاص ثالثی در تکمیل درخواست روادید به شما کمک کرده باشند، شخص شما به عنوان درخواست کننده، مسئول صحت اطلاعات ارائه شده و نیز اصالت و محتوای مدارک ضمیمه درخواست می باشید.
  کل فرآیند رسیدگی به درخواست روادید از زمان ارائه درخواست معموال ۴ تا ۶ ماه زمان می برد. البته ممکن است نیاز به زمان بیشتری نیز وجود داشته باشد. بنابراین در وحله از پیگیری خودداری کنید.
  درخواست هایی که به آنها پاسخ مثبت داده شده را می توانید با وارد کردن شماره رهگیری (بارکد) شش رقمی درصفحه ی اینترنتی سفارت مشاهده نمایید. ممکن است نتیجه از طریق تماس تلفنی به اطلاعتان برسد. درصورت رد درخواست هم باز این موضوع به اطلاعتان خواهد رسید

مرکز انگشت نگاری برای درخواست ویزای پیوست به همسر کجا هست ؟

مرکز انگشت نگاری برای کشور های اروپایی اغلب در تهران واقع شده است شما می توانید در تهران با مراجعه به سفارت خانه و یا کنسکولگری کشور مقصد اثر انگشت بدهید و سپس مدارک را تحویل دهید ، معمولا پاسخگویی و اعلام نتایج مدت زمان زیادی طول نمی کشد و بستگی به مدارک و شرایط مسافر نیز دارد.

کلیک کنید
1
دریافت مشاوره در واتس آپ
سلام ،
به راحتی با کارشناس مشاوره ویزا در ارتباط باشید
کافیست کلیک کنید
گروه مسافرتی ویزادیب