سفر و طبیعت گردی

سفر
سفر و نکات آن

مهم ترین نکات طبیعت گردی

سفر و طبیعت گردی هم یکی از انواع سفرهاست که در کنار اینکه می تواند بسیار لذت بخش باشد می تواند سختی های خاص خود را داشته باشد با این وجود بسیاری از افراد مخصوصا کوهنوردان سختی ها را با تمام وجودشان می پذیرند و از این محیط لذت می برند .

اکنون در این وبلاگ میخواهیم به نکات لازم در طبیعتگردی مخصوصا طبیعتگردی یک روزه بپردازیم :

۱_ مسیر : یکی از مهم ترین نکات در طبیعت گردی انتخاب مسیر مناسب و متناسب با توانایی بدنی تان است . اگر شما فردی مبتدی در این زمینه هستید نباید مسیر های سخت و طولانی را برای مقصدتان انتخاب کنید .

۲_آب و هوا : چک کردن آب و هوا یکی دیگر از کارهایی است که افراد طبیعت گرد باید به آن دقت کنند و تجهیزات لازم و متناسب با این آب و هوا را در اختیار داشته باشند تا شرایط بحرانی آن ها را سورپرایز نکند یا با شرایط غافلگیر کننده مواجه نشوند .

سفر و آب وهوا

۳_سبک سفر کردن : سبک سفر کردن هم نکته ای است که مسافران حتما باید به خاطر بسپارند . این نکته یکی از نکاتی است که با رعایت آن بیشتر از سفر لذت می برید چون ممکن است مسیر طولانی را مجبور باشید که پیاده بروید و این باعث می شود از بردن وسایل کمتر احساس رضایت بیشتری داشته باشید .

۴_حتما کسی در جریان سفر شما باشد : سعی کنید هنگامی که به طبیعت سفر می کنید حتما یک نفر را در جریان مکان دقیق اقامت شما بگذارید چون احتمال بسیاری از اتفاقات ناگهانی وجود دارد پس اگر کسی در جریان باشد قطعا بهتر است .

۵_کفش مناسب : کفش مناسب را فراموش نکنید چون پاها باید مورد محافظت قرار گیرد و راحتی پاها از اهمیت بسیاری برخوردارند.

۶_مراقبت از طبیعت : مهم ترین نکته درطبیعت گردی محافظت از طبیعت در برابر آسیب ها و زباله ها است .

سفر و مراقبت از طبیعت در برابر آسیب ها

وسایل مورد نیاز در طبیعت گردی

سفر وسایل مورد نیاز

انتخاب وسایل مورد نیاز در طبیعت یکی از نکاتی است که معمولا با تجربه بدست می آید و بسته به طول مسیری که شما انتخاب میکنید متفاوت است . همچنین فصلی که در ان سفر می کنید می تواند در انتخاب وسایل مورد نظر تاثیر گذار باشد با این وجود می توانید با چندین سفر این وسایل را بخاطر بسپارید اما حالا یک سری از ضروری ترین وسایل را به شما یاداوری می کنیم

نقشه

چراغ قوه

لباس اضافی

عینک افتابی و ضد افتاب

جعبه کمک های اولیه

جعبه ابزار

مواد غذایی

فندک

چادر و کیسه زباله

برای مشاوره و طبیعت گردی در تور های ما شرکت کنید

شهروندان عزیز سنندجی می توانند در سفر های طبیعت گردی با ویزادیب همراه باشند

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیک کنید
1
دریافت مشاوره در واتس آپ
سلام ،
به راحتی با کارشناس مشاوره ویزا در ارتباط باشید
کافیست کلیک کنید
گروه مسافرتی ویزادیب