study visa six month

ویزای تحصیلی کمتر از ۶ ماه

ویزای کوتاه ‌مدت تحصیلی در انگلستان Short Term Study Visa، ویزای تحصیلی دانش‌آموزی یاStudent Study Visa  می باشد . شرایط تحصیل و مدارک لازم در سایر کشورها هم مطابق مطالب زیر می باشد که ما در اینجا کشور انگلستان را به طور کامل توضیح داده ایم

شرایط لازم جهت درخواست ویزای کوتاه ‌مدت تحصیلی

اگر شما تمایل دارید  یک دوره کوتاه‌مدت تحصیلی را در انگلستان بگذرانید و شهروند کشوری غیر از منطقه‌ی اروپا  و سوئیس هستید و سایر شرایط لازم را نیز دارا هستید، می‌توانید جهت دریافت ویزای کوتاه ‌مدت تحصیلی (ویزای تحصیلی دانش‌آموزی) اقدام نمایید.دوره‌ی تحصیلی کوتاه ‌مدت در انگلستان شامل دوره‌ یادگیری زبان انگلیسی، یک دوره آموزشی یا یک دوره‌ی تحقیقاتی کوتاه‌ مدت به عنوان بخشی از واحد‌های یک مدرک دانشگاهی خارج از انگلستان می باشد .

 • این نکته را در نظر داشته باشید شما مجاز به تحصیل در یک مدرسه‌ی دولتی نمی باشید وهمچنین اجازه انجام هیچ گونه کاری اعم از اینکه از طرف دانشگاه انگلستان یا کارآموزی در حین تحصیل یا هر نوع کسب و کار دیگری باشد نیستید .این ویزا قابل تمدید نمی باشد و کسی که دارای این ویزا است نمی تواندفردی از اعضای خانواده را به عنوان همراه به انگلستان بیاورد؛ آنها باید به صورت جداگانه برای دریافت ویزا اقدام کنند.دارندگان این نوع ویزا می توانند ۱۱-۶ ماه که بستگی به شرایط دوره کوتاه مدت دارد در انگلستان اقامت داشته باشند. دارندگان این ویزا مجوز انجام کار نیمه وقت ندارند و مجاز به تمدید این دوره به هر دلیلی نخواهند بود همچنین مجاز به دریافت هرگونه وجوه عمومی و یا کمک ‌هزینه از دولت انگلستان نمی‌باشند.

 

مدت مجاز اقامت در انگلستان از طریق ویزای کوتاه ‌مدت تحصیلی انگلستان

اگر مدت زمان اقامت شما در انگلستان بیشتر از ۱۱ نباشد شما فقط و فقط  قادر هستید ۳۰ روز بیشتر اقامت داشته باشید در غیر این صورت کار شما قانونی نمی باشد.

۱۶ سال یا بالاتر

در حال تحصیل در یک دوره‌ی زبان انگلیسی باشید ویزای شما مدت زمان مجاز اقامت شما در انگلستان را اعلام می‌کند.اگر به طور معمول برای سفر به انگلستان به ویزا احتیاج ندارید ( متقاضیان واجد شرایط قرارداد‌های خاص )، شما می‌توانید بدون درخواست ویزای قبلی، تا سقف ۶ ماه در انگلستان تحصیل کنید. توجه کنید که هنگام ورود به انگلستان، شما حتما باید افسر مرزی را ملاقات کنید و از دروازه‌های گذرنامه الکترونیکی استفاده نکنید.

اما اگر می‌خواهید بیش از ۶ ماه در انگستان تحصیل کنید ، باید از قبل ویزای کوتاه ‌مدت تحصیلی انگلستان را تهیه کنید

هزینه‌های ویزای کوتاه مدت تحصیلی

لطفا توجه داشته باشید که نرخ‌های فوق ممکن است در هر زمان توسط دفاتر ویزا و مهاجرت انگلستان (UKVI) تغییر کند. جهت دریافت اطلاعات و جزئیات بیشتر با مشاوران ویزادیب تماس حاصل نمایید تا اطلاعات تکمیلی را به شما ارائه نمایند.

فرآیند درخواست ویزای کوتاه ‌مدت تحصیلی انگلستان

شما تا ۳ ماه قبل از تاریخ سفرتان می‌توانید جهت دریافت ویزای تحصیلی کوتاه مدت  اقدام نمایید و طی ۳ هفته پس از تحویل مدارک مورد نیاز، از تصمیم کنسولگری درباره درخواست ویزا‌ی خود مطلع خواهید شد.

مدارک مورد نیاز ویزای کوتاه ‌مدت تحصیلی انگلستان

 1. گذرنامه‌ی فعلی یا سایر شناسنامه‌های سفر معتبر.
 2. دارای تمکن مالی قوی، به عنوان مثال صورتحساب‌های بانکی یا فیش‌های حقوقی در۶ ماه اخیر.
 3. مستندات محل اسکان، توجه کنید تا زمانی که ویزای خود را دریافت نکرده‌اید، هزینه اقامت یا سفر خود را پرداخت ننمایید چون ممکن است درخواست شما رجکت شود.
 4. نتایج آزمایش سل (TB) شما، در صورتی که از کشوری هستید که شهروندان آنها باید این آزمایش انجام دهند و قصد دارید بیش از ۶ ماه در انگلستان اقامت داشته باشید.
 5. جزئیات تماس با حداقل یکی از والدین شما در کشور مبدأ اگر کمتر از ۱۸سال دارید شما باید ترجمه‌ی رسمی از هرگونه مدارکی را که به زبان انگلیسی نیست، ارائه دهید.
 6. مدارک مربوط به دوره‌ی تحصیلی کوتاه مدت در انگلستان
 7. ارائه‌ی مدارکی برای بررسی اطلاعات دوره‌ی تحصیلی خود ؛ مثلا داشتن نامه قبولی از موسسه آموزشی که با عنوان CAS نیز شناخته می‌شودCAS نامه‌ ای است  که بر روی کاغذی با سربرگ رسمی که در آن  نام دوره، مدت و هزینه ‌ی دوره‌ی شما (از جمله محل اقامت)ذکر شده است.
 8. ممکن است شما به ارائه مدارک بیشتر نیاز داشته باشید، مانند موارد زیر

سوابق تحصیلی، به عنوان مثال گواهینامه‌های دانشگاهی، منابع یا رونوشت‌ها

مدارک زبان انگلیسی، به عنوان مثال گواهینامه‌ها یا جوازبرنامه‌های اقامت و سفر

۹.اجازه حضور در کشوری که از آن درخواست می‌دهید اگر تابعیت آن کشور را ندارید

۱۰.شغل حامی مالی (Sponsor) شما، درآمد، پس انداز یا وجوهی که از مطالعات شما حمایت مالی می‌کند

علاوه بر این، اگر شما کمتر از ۱۸ سال سن دارید و به تنهایی سفر می‌کنید یا اگر با کسی که والدین یا سرپرست شما نیست سفر می‌کنید ، باید اسناد مربوطه را ارائه دهید.

سفر به تنهایی با ویزای تحصیلی کوتاه مدت

شما می‌توانید بدون همراه بزرگسال (کسی که بالاتر از ۱۸ سال سن دارد) به انگلستان سفر کنید.

با این وجود، والدین یا سرپرست شما باید رضایت کتبی خود را برای سفر شما به انگلستان ارائه دهند. همچنین باید اطلاعات کامل تماس خود را در ارتباط در شرایط اضطراری به سفارت ارائه دهند.

ارائه مدارک محل اسکان در طی دوره که می تواند شامل موارد زیر باشد:

 1. مشخصات فردی که نزد او اقامت خواهید داشت

 2. آدرس محل اسکان

 3. جزئیات رابطه‌ی شما با شخصی که از شما مراقبت خواهد کرد

 4. رضایت کتبی جهت عدم نگرانی برای شخصی که در طی دوره از شما مراقبت می کند.

 5. علاوه بر موارد نام برده، شما باید نامه ‌ای از مدرسه جهت تایید آگاهی مقامات محلی از اقامت شما و فردی که از شما مراقبت می کند ارائه دهید

 6. شما کمتر از ۱۶ سال دارید (یا معلول هستید و زیر ۱۸ سال سن دارید)

 7. شخصی که خویشاوند نزدیک شما نیست و در زمان بیشتراز ۲۸ روز از شما مراقبت خواهد کرد.

سفر به همراه یک بزرگسال با ویزای کوتاه مدت تحصیلی

 1. هنگام سفر به انگلستان ‌همراه یک فرد بزرگسال (شخصی ۱۸ ساله یا بالاتر)، شما موظف به معرفی آنها در درخواست ویزا‌ی خود هستید.

 2. لطفا توجه داشته باشید که نام همراه یا همراهان در ویزای شما ثبت خواهد بود و در صورت ورود به انگلستان بدون آنها، از ورود شما به انگلستان جلوگیری خواهد شد.شما می‌توانید حداکثر ۲ فرد بزرگسال را در درخواست ویزا‌ی خود معرفی کنید و ویزای شما تنها در صورتی معتبر است که حداقل با یکی از آنها سفر کنید.همراه شما نیز می‌تواند به طور همزمان جهت دریافت ویزا درخواست بدهد، اما باید هرکدام  از شما به تنهایی درخواست‌های جداگانه‌ای را انجام دهید.

همانطور که در متن بالا توضیح دادیم، ویزای تحصیل کوتاه مدت توسط بسیاری از عوامل شرایط ، ضوابط، هزینه‌ها و اسناد مورد نیاز کنترل می‌شود که ممکن است در طول زمان تغییر کنند. بنابراین به شما توصیه می کنیم مشاوره‌ی تخصصی را از تیم مشاوران با سابقه ‌ی ما در ویزادیب دریافت کنید، تا بتوانید از صحت درخواست ویزای کوتاه مدت تحصیلی خود اطمینان حاصل کنید.

کلیک کنید
1
دریافت مشاوره در واتس آپ
سلام ،
به راحتی با کارشناس مشاوره ویزا در ارتباط باشید
کافیست کلیک کنید
گروه مسافرتی ویزادیب